همه راهها عاشق عبورند tag:http://liapic.mihanblog.com 2019-09-16T21:24:29+01:00 mihanblog.com مبلغ قرارداد "کی روش" فاش شد/ گرانترین مربی تاریخ ایران 2011-04-05T08:26:32+01:00 2011-04-05T08:26:32+01:00 tag:http://liapic.mihanblog.com/post/4916 rashin tanha در حالیکه تلاش های زیادی از سوی رسانه ها برای کشف مبلغ قرارداد کرش شده، اما هنوز فدراسیون مبلغ مورد نظر را اعلام نکرده است. فدراسیون فوتبال کشورمان طی 24 ساعت گذشته تمام گمانه زنی های رسانه های داخلی و خارجی پیرامون مبلغ قرارداد کارلوس کرش را تکذیب کرده است؛ اما تلاش ها برای کشف این راز همچنان ادامه دارد. مهدی تاج نایب رییس فدراسیون فوتبال روز گذشته در مصاحبه ای مدعی شد که طرفین قرارداد یعنی کرش و فدراسیون فوتبال ایران خواستار محرمانه بودن مبلغ قرارداد هستند اما در عین حال خبر می رسد که تنها ی در حالیکه تلاش های زیادی از سوی رسانه ها برای کشف مبلغ قرارداد کرش شده، اما هنوز فدراسیون مبلغ مورد نظر را اعلام نکرده است.

فدراسیون فوتبال کشورمان طی 24 ساعت گذشته تمام گمانه زنی های رسانه های داخلی و خارجی پیرامون مبلغ قرارداد کارلوس کرش را تکذیب کرده است؛ اما تلاش ها برای کشف این راز همچنان ادامه دارد.

مهدی تاج نایب رییس فدراسیون فوتبال روز گذشته در مصاحبه ای مدعی شد که طرفین قرارداد یعنی کرش و فدراسیون فوتبال ایران خواستار محرمانه بودن مبلغ قرارداد هستند اما در عین حال خبر می رسد که تنها یکی از طرفین این قرارداد چنین درخواستی را مطرح کرده است.

علی کفاشیان روز گذشته در حاشیه مراسم عقد قرارداد کرش که در دفتر رییس سازمان تربیت بدنی برگزار شده بود به اطرافیانش توصیه کرد در حضور خبرنگاران کوچکترین اشاره ای به بندهای قرارداد و بویژه مبلغ توافقی نکنند.

در همین راستا یک منبع آگاه از مبلغ توافق شده میان کارلوس کرش و فدراسیون فوتبال کشورمان پرده برداشت. به گفته این منبع آگاه، مرد پرتغالی سالی 3 میلیون دلار که طی سه سال می شود 9 میلیون دلار با فدراسیون فوتبال کشورمان توافق کرده است که این مبلغ پاداش های وی را نیز در بر می گیرد. البته پاداش ویژه وی در صورت صعود تیم ملی ایران به جام جهانی برزیل در قرارداد ذکر شده است.

با توجه به این مبلغ کارلوس کرش پرتغالی را باید گرانترین مربی ورزشی ایران بنامیم.

 منبع:
http://gildadnews.mihanblog.com]]>
زنان وسواسی نتیجه مردان بهانه جو ! 2011-04-04T20:44:00+01:00 2011-04-04T20:44:00+01:00 tag:http://liapic.mihanblog.com/post/4912 rashin tanha    تمایل انسان ها به برخورداری از وجه ای مناسب، قابل اعتماد و مطلوب در نزد دیگران از سبقه ای به قدمت تاریخ برخوردار است.این موجودات اجتماعی، هماره خواهان داشتن ارتباطاتی هستند که طی آن از سوی دیگر هم نوعان خود مورد تمجید و تحسین قرار گیرند و از راه های گوناگونی جهت نیل به این مقصود بهره می جویند.در این میان هستند اشخاصی که با گرفتن ایراد و انتقادهای بی مورد و بی جا، سعی بر ضعیف نشان دادن مخاطب خود دارند تا از این منظر برای خود کسب قدرت نمایند و موقعیت فردی و اجتماعی خود را قوت بخشند.ا  تمایل انسان ها به برخورداری از وجه ای مناسب، قابل اعتماد و مطلوب در نزد دیگران از سبقه ای به قدمت تاریخ برخوردار است.

این موجودات اجتماعی، هماره خواهان داشتن ارتباطاتی هستند که طی آن از سوی دیگر هم نوعان خود مورد تمجید و تحسین قرار گیرند و از راه های گوناگونی جهت نیل به این مقصود بهره می جویند.

در این میان هستند اشخاصی که با گرفتن ایراد و انتقادهای بی مورد و بی جا، سعی بر ضعیف نشان دادن مخاطب خود دارند تا از این منظر برای خود کسب قدرت نمایند و موقعیت فردی و اجتماعی خود را قوت بخشند.

این پیامد اغلب و به صورتی چشمگیرتر در میان مردان جامعه مشاهده می شود و آن زمانی که این مردان منتقد دارای شخصیتی بدبین و شکاک نیز باشند، معضل حادتر شده و همسران و یا همکاران و حتی خانواده های آنان درگیر مشکلاتی می شوند که گاه لاینحل می ماند و به بروز اختلالات روانی در افراد منجر می شود.

 منبع:
http://gildadnews.mihanblog.com]]>
عجیبترین جا کلیدی دنیا 2011-04-04T20:38:49+01:00 2011-04-04T20:38:49+01:00 tag:http://liapic.mihanblog.com/post/4913 rashin tanha چین را باید کشور عجیب برای مردمان عجیب نام نهاد. در جدیدترین اتفاق در این کشور جا کلیدی هایی طراحی شده که در آن ماهی یا لاکپشت یا هر کوچکی که بتوان در این جا کلیدی ها جا داد قرار دارد. باور چینی ها بر این این است تا زمانی که ماهی داخل جا کلیدیشان نمرده شانس می آورند . قیمت هر کدام از این ها ۵ دلار ( ۵۵۰۰ تومن ایرانی ) هست. سازندگان این جا کلیدی ها مدعی هستند که در داخل آنها مواد لازم برای زنده ماندن به مدت ۳ ماه را قرار دادند.  منبع:http://gildadnews.mihanblog.com چین را باید کشور عجیب برای مردمان عجیب نام نهاد. در جدیدترین اتفاق در این کشور جا کلیدی هایی طراحی شده که در آن ماهی یا لاکپشت یا هر کوچکی که بتوان در این جا کلیدی ها جا داد قرار دارد. باور چینی ها بر این این است تا زمانی که ماهی داخل جا

کلیدیشان نمرده شانس می آورند . قیمت هر کدام از این ها ۵ دلار ( ۵۵۰۰ تومن

ایرانی ) هست. سازندگان این جا کلیدی ها مدعی هستند که در داخل آنها مواد لازم برای زنده ماندن به مدت ۳ ماه را قرار دادند. منبع:
http://gildadnews.mihanblog.com]]>
این شاهزاده در صدر فهرست میلیاردرهای عرب+عکس 2011-04-04T20:35:00+01:00 2011-04-04T20:35:00+01:00 tag:http://liapic.mihanblog.com/post/4914 rashin tanha  یک شاهزاده آل سعود در صدر فهرست میلیاردرهای عرب قرار دارد.ولید بن طلال شاهزاده عربستانی با نوزده میلیارد وششصد میلیون دلارثروت همچنان درصدر فهرست سی وچهار نفری میلیاردرهای عرب ودر رتبه بیست وششم میلیاردرهای جهان قرار دارد،این شاهزاده عربستانی سال گذشته میلادی نوزده میلیارد وچهارصد میلیون دلار ثروت داشت. الشرق  به نقل از فوربس خاورمیانه نوشت مجموع ثروت این سی وچهار میلیاردر،یکصد وبیست وهفت میلیارد دلار است که هریک از کشورهای عربستان ومصر با داشتن هشت میلیاردر در رتبه های اول ودوم ولید بن طلال شاهزاده عربستانی با نوزده میلیارد وششصد میلیون دلارثروت همچنان درصدر فهرست سی وچهار نفری میلیاردرهای عرب ودر رتبه بیست وششم میلیاردرهای جهان قرار دارد،این شاهزاده عربستانی سال گذشته میلادی نوزده میلیارد وچهارصد میلیون دلار ثروت داشت.

الشرق  به نقل از فوربس خاورمیانه نوشت مجموع ثروت این سی وچهار میلیاردر،یکصد وبیست وهفت میلیارد دلار است که هریک از کشورهای عربستان ومصر با داشتن هشت میلیاردر در رتبه های اول ودوم ،لبنان با شش میلیاردر در رتبه سوم، امارات با چهار میلیاردر در رتبه چهارم وکویت با سه میلیاردر در رتبه پنجم این فهرست قرار  یک شاهزاده آل سعود در صدر فهرست میلیاردرهای عرب قرار دارد.
ولید بن طلال شاهزاده عربستانی با نوزده میلیارد وششصد میلیون دلارثروت همچنان درصدر فهرست سی وچهار نفری میلیاردرهای عرب ودر رتبه بیست وششم میلیاردرهای جهان قرار دارد،این شاهزاده عربستانی سال گذشته میلادی نوزده میلیارد وچهارصد میلیون دلار ثروت داشت.

 

الشرق  به نقل از فوربس خاورمیانه نوشت مجموع ثروت این سی وچهار میلیاردر،یکصد وبیست وهفت میلیارد دلار است که هریک از کشورهای عربستان ومصر با داشتن هشت میلیاردر در رتبه های اول ودوم ،لبنان با شش میلیاردر در رتبه سوم، امارات با چهار میلیاردر در رتبه چهارم وکویت با سه میلیاردر در رتبه پنجم این فهرست قرار
.منبع:
http://gildadnews.mihanblog.com]]>
تصاویر حیرت انگیز عکاس جسور از زندگی شیاطین در زیر آب 2011-04-04T20:32:33+01:00 2011-04-04T20:32:33+01:00 tag:http://liapic.mihanblog.com/post/4915 rashin tanha  با وجود تصور بسیاری از افراد در مورد خالی بودن سواحل شمال غرب روسیه از جذابیت‌های آبزی در عمق دریا،‌ عکاس جسور روسی، توانسته تصاویر حیرت‌انگیزی از شیاطین زیبا و رنگین اعماق دریا تهیه کند. الکساندر سمنوف، زیست‌شناس دریایی روسی، با صرف دو سال وقت در محیط زیست خشن ایستگاه زیستی دریای سفید، موفق به شکار این تصاویر بی‌نظیر شده است. وی برای انجام این کار، یخ‌های دریای قطب شمال را شکسته و در آب منفی دو درجه آن شنا کرده است.سمنوف تفاوت‌های قابل ‌توجه این گونه‌ها را که نمونه تکامل‌ یافته و جدا ش
الکساندر سمنوف، زیست‌شناس دریایی روسی، با صرف دو سال وقت در محیط زیست خشن ایستگاه زیستی دریای سفید، موفق به شکار این تصاویر بی‌نظیر شده است.

وی برای انجام این کار، یخ‌های دریای قطب شمال را شکسته و در آب منفی دو درجه آن شنا کرده است.

سمنوف تفاوت‌های قابل ‌توجه این گونه‌ها را که نمونه تکامل‌ یافته و جدا شده از دوستان خود در آب های گرمتر بودند، ثبت کرد.
 


منبع:
http://gildadnews.mihanblog.com]]>
تاجر ایرانی,مالک یک چهارم باشگاه آرسنال+عکس 2011-04-01T02:29:59+01:00 2011-04-01T02:29:59+01:00 tag:http://liapic.mihanblog.com/post/4917 rashin tanha فرهاد مشیری، تاجر ۵۶ ساله انگلیسی- ایرانی که سالهاست در زمینه تجارت استیل و انرژی، شرکتهایی را در انگلیس و روسیه تأسیس کرده است، صاحب حدود یک چهارم سهام باشگاه آرسنال است.      آر او و شریک تجاری اش (علی شیر عثمانوف)، که شرکت مشترکی را اداره می کنند،در آگوست سال ۲۰۰۷ میلادی، ۱۴٫۶۵ درصد از سهام باشگاه فوتبال آرسنال را از نایب رئیس سابق باشگاه، «دیوید دین» خریداری نمودند. در ۱۸ سپتامبر سال ۲۰۰۷ میلادی بود که شرکت رد اند وایت (شرکت مشیری وشریکش)، سهام خود در آرسنال را به ۲ فرهاد مشیری، تاجر ۵۶ ساله انگلیسی- ایرانی که سالهاست در زمینه تجارت استیل و انرژی، شرکتهایی را در انگلیس و روسیه تأسیس کرده است، صاحب حدود یک چهارم سهام باشگاه آرسنال است.

 

 

  آر او و شریک تجاری اش (علی شیر عثمانوف)، که شرکت مشترکی را اداره می کنند،در آگوست سال ۲۰۰۷ میلادی، ۱۴٫۶۵ درصد از سهام باشگاه فوتبال آرسنال را از نایب رئیس سابق باشگاه، «دیوید دین» خریداری نمودند.

در ۱۸ سپتامبر سال ۲۰۰۷ میلادی بود که شرکت رد اند وایت (شرکت مشیری وشریکش)، سهام خود در آرسنال را به ۲۱% افزایش داد و تنها ۱۰ روز بعد و پس از آنکه مشیری در صحبتهایی اعلام کرد که دست کم ۲۵% از سهام این باشگاه فوتبال را می خواسته، درصد سهام آنها به ۲۳% افزایش یافت.

منبع:
http://gildadnews.mihanblog.com]]>
ماجراهای خواندنی ورود موبایل به ایران 2011-04-01T02:25:50+01:00 2011-04-01T02:25:50+01:00 tag:http://liapic.mihanblog.com/post/4918 rashin tanha اواخر سال 1372 نخستین محموله تجهیزات تلفن همراه وارد ایران شد. در ابتدای ورود موبایل به ایران دیدگاه‌های مختلفی درباره استفاده از این وسیله ارتباطی وجود داشت. عده‌ای آن را کالایی لوکس و غیرضروری می‌دانستند و عده‌ای آن را وسیله‌ای ضروری مثل رادیو و تلویزیون می‌خواندند. نحوه واگذاری سیمکارت‌ها به مردم نیز حکایت‌هایی داشت که اکنون پس از حدود دو دهه، بازخوانی آن حکایت‌ها و ماجراها خالی از لطف نیست. قصه موبایل از کجا شروع شد؟ پس از ورود تجهیزات تلفن همراه در سال 72 و نصب و تست شبکه در برقصه موبایل از کجا شروع شد؟
 پس از ورود تجهیزات تلفن همراه در سال 72 و نصب و تست شبکه در برخی از نقاط شهر تهران ثبت‌نام برای واگذاری سیمکارت آغاز شد. اوایل سال 1373 ثبت‌نام‌ها شروع شد، اما هیچکس از این ابزار ارتباطی استقبال نکرد. کاربه جایی رسید که شرکت پست آن زمان برای کارکنانی که اقدام به ثبت‌نام سیمکارت می‌کردند 5 هزار تومان پاداش در نظر گرفت. این در حالی بود که رقم ثبت‌نام سیمکارت با گوشی 600 هزار تومان بود.

منبع:
http://gildadnews.mihanblog.com]]>
آنچه ازمعجزات لبخند نمی دانید 2011-04-01T02:19:17+01:00 2011-04-01T02:19:17+01:00 tag:http://liapic.mihanblog.com/post/4919 rashin tanha سال نو شده و هنوز خیلی ها سرمست از انرژی و شادمان از بهار و شروعی جدید لبخند می زنند اما خیلی از ما فراموش می کنیم که هر صبح معجزه و آغازی شگفت انگیز است . به گزارش بانکی دات آی آر لبخند یکی از معجزه هایی است که مزایای بیشماری دارد دراینجا به برخی از آنها اشاره می کنیم. لبخند جذابتان می کند.. همه ما به سمت افرادیکه لبخند می زنند کشیده می شویم. لبخند یک کشش و جذبه فوری ایجاد می کند. دوست داریم نسبت به آنها شناخت پیدا کنیم.. لبخند حال و هوایتان را تغییر می دهد.منبع:http://gildadnews.mihan سال نو شده و هنوز خیلی ها سرمست از انرژی و شادمان از بهار و شروعی جدید لبخند می زنند اما خیلی از ما فراموش می کنیم که هر صبح معجزه و آغازی شگفت انگیز است . به گزارش بانکی دات آی آر لبخند یکی از معجزه هایی است که مزایای بیشماری دارد دراینجا به برخی از آنها اشاره می کنیم.

لبخند جذابتان می کند.

. همه ما به سمت افرادیکه لبخند می زنند کشیده می شویم. لبخند یک کشش و جذبه فوری ایجاد می کند. دوست داریم نسبت به آنها شناخت پیدا کنیم.

. لبخند حال و هوایتان را تغییر می دهد.منبع:
http://gildadnews.mihanblog.com]]>
عشق عجیب و غریب یک مرد و زن چینی + عکس 2011-03-19T23:44:06+01:00 2011-03-19T23:44:06+01:00 tag:http://liapic.mihanblog.com/post/4920 rashin tanha داستان عشق عجیب و غریب یک مرد و زن چینی، اخیرا رسانه‌ای شده است و توجه زیادی به خود جلب کرده است.بیش از پنجاه سال پیش، «لیو» که یک جوان ۱۹ ساله بود، عاشق یک زن ۲۹ ساله بیوه به نام «ژو» شد.بیش از پنجاه سال پیش، «لیو» که یک جوان ۱۹ ساله بود، عاشق یک زن ۲۹ ساله بیوه به نام «ژو» شد. در آن زمان عشق یک مرد جوان به یک زن مسن‌تر،غیراخلاقی بود و پسندیده نبود. برای جلوگیری از شایعات این زوج تصمیم گرفتند داستان عشق عجیب و غریب یک مرد و زن چینی، اخیرا رسانه‌ای شده است و توجه زیادی به خود جلب کرده است.بیش از پنجاه سال پیش، «لیو» که یک جوان ۱۹ ساله بود، عاشق یک زن ۲۹ ساله بیوه به نام «ژو» شد.
بیش از پنجاه سال پیش، «لیو» که یک جوان ۱۹ ساله بود، عاشق یک زن ۲۹ ساله بیوه به نام «ژو» شد.
در آن زمان عشق یک مرد جوان به یک زن مسن‌تر،غیراخلاقی بود و پسندیده نبود. برای جلوگیری از شایعات این زوج تصمیم گرفتند، فرار کنند و درغاری در استان ژیانگ‌جین زندگی کنند.

 در اول زندگی مشترک آنها بی‌چیز بودند، نه دسترسی به برق داشتند و نه غذایی، طوری که مجبور بودند از گیاهان و ریشه درختان تعذیه کنند و روشنایی خود را با یک چراغ نفتی تأمین کنند.در دومین سال زندگی مشترک، «لیو»، کار خارق‌العاده‌ای را شروع کرد، او با دست خالی شروع به کندن پلکان‌هایی در دل کوه کرد، تا همسرش بتواند به آسانی از کوه پایین بیاید، او این کار را پنجاه سال ادامه داد.

نیم قرن بعد در سال ۲۰۰۱، گروهی از مکتشفین، در کمال تعجب این زوج پیر را همراه شش هزار پله کنده شده با دست پیدا کردند.

هفته پیش «لیو» در ۷۲ سالگی در کنار همسرش فوت کرد. «ژو» روزهای زیادی در کنار تابوت همسرش سوگوار بود.
دولت چین تصمیم گرفته که «پلکان عشق» و محل زندگی این زوج را حفظ کند و آن را تبدیل به یک موزه کند.

منبع:
http://gildadnews.mihanblog.com]]>
پیرزن 69 ساله، پیرترین دی.جی جهان + عکس 2011-03-19T23:40:37+01:00 2011-03-19T23:40:37+01:00 tag:http://liapic.mihanblog.com/post/4921 rashin tanha او که هم اکنون لقب «مادر راک» را دارا می‌باشد کارهای جالبی انجام می‌دهد. او لباس‌های ورزشی و اسپرت به تن می‌کند و همواره خود را همراه مد روز پیش می‌برد.روت ملیتی انگلیسی دارد اما هم اکنون در کلوب‌های فرانسه توانسته طرفداران زیاد بدست آورد.ماجرای دی.جی شدن این خانم به جشن تولد نوه‌اش مربوط می‌شود. 4سال پیش یعنی زمانی که او 65سال داشت به جشن تولد نوه‌اش در یک کلوب شبانه در لندن برگزار شد رفت و در آنجا به موسیقی علاقمند شد. او با نوه‌اش صحبت کرد و گفت که می‌خواهد به یک دی.جی تبدیل شود.&
روت ملیتی انگلیسی دارد اما هم اکنون در کلوب‌های فرانسه توانسته طرفداران زیاد بدست آورد.
ماجرای دی.جی شدن این خانم به جشن تولد نوه‌اش مربوط می‌شود. 4سال پیش یعنی زمانی که او 65سال داشت به جشن تولد نوه‌اش در یک کلوب شبانه در لندن برگزار شد رفت و در آنجا به موسیقی علاقمند شد. او با نوه‌اش صحبت کرد و گفت که می‌خواهد به یک دی.جی تبدیل شود.
 

 

او می‌گوید مدتی طول کشید تا نوه‌اش را متقاعد کند اما سرانجام اصول اولیه موسیقی را آموخت و هم اکنون به یک دی.جی حرفه‌ای تبدیل شده است. او می‌خواهد در یک خانه سالمندان کنسرتی را برگزار کند!!منبع:
http://gildadnews.mihanblog.com]]>
عوامل مخدوش کننده ارتباط با همسر 2011-03-19T23:38:50+01:00 2011-03-19T23:38:50+01:00 tag:http://liapic.mihanblog.com/post/4922 rashin tanha درارتباط زناشویی موانعی بر سر راه قرار می گیرد، که البته رفع آن ها تنها به خود همسران بستگی دارد و کاملاً دو طرفه است. در این مرحله به بیان و بررسی برخی از آن ها می پردازیم. 1. سخت گیریسخت گیری در خانواده مصادیق مختلفی دارد. از جمله آن ها می توان به بهانه گیری در امور خانه اشاره کرد. تجربه ثابت کرده است که این عمل جز ناراحتی خود و دلسردی همسر نتیجه ای در بر نخواهد داشت. صفت سخت گیری جزیی از منفی نگری است که از نظر دین و اخلاق مذموم شمرده شده است. زیرا زمینه را برای رشد سایر اخ  
1. سخت گیری
سخت گیری در خانواده مصادیق مختلفی دارد. از جمله آن ها می توان به بهانه گیری در امور خانه اشاره کرد. تجربه ثابت کرده است که این عمل جز ناراحتی خود و دلسردی همسر نتیجه ای در بر نخواهد داشت. صفت سخت گیری جزیی از منفی نگری است که از نظر دین و اخلاق مذموم شمرده شده است. زیرا زمینه را برای رشد سایر اختلافات و ناسازگاری ها فراهم می کند. در گفتار و کردار آدمی همواره عیوب و نقایصی وجود دارد. هر اندازه انسان منفی نگر تر باشد، از زمینه موجود برای بهانه گیری، بیشتر بهره می جوید.


2. سخنان فتنه انگیز

یکی از مهم ترین عوامل اختلاف بین زن و شوهر این است که یکی یا هر دو خوبی های مرد و زن دیگری را به رخ هم بکشد. این گونه مقایسه های نا به جا فتنه انگیزی بزرگی در زندگی ایجاد خواهد کرد و جز تلخی و سردی کانون خانواده نتیجه ای به دنبال نخواهد داشت.


3. تعصب و بی اعتمادی

گاهی در اثر عوامل مختلفی از قبیل علاقه افراطی و یا بدبینی ممکن است زن یا مرد نسبت به هم حساسیت بی مورد پیدا کنند. به طوری که در حفظ و پاکدامنی هم دچار وسواس و سخت گیری بی جا شوند. این گونه رفتارها و کنترل های افراطی زمینه روانی را برای سقوط انسان به سمت فساد و بی قیدی فراهم می کند. زیرا روح انسان در برابر فشار، عکس العمل نشان می دهد و شانه خالی می کند. پیامبر اکرم (ص) در این رابطه می فرمایند: تعلیم دهید و آسان گیرید .سخت نگیرید و نوید دهید و دیگران را طرد نکنید.

منبع:
http://gildadnews.mihanblog.com]]>
بیابانهای حیرت انگیز + عکسهای دیدنی 2011-03-19T23:36:01+01:00 2011-03-19T23:36:01+01:00 tag:http://liapic.mihanblog.com/post/4923 rashin tanha شنزار های زردی که گویی پایانی ندارند… آفتاب سوزان…. تشنگی …. ساعت هاست که در شنزارهای کویر راه می روید اما دریغ از یک چشمه روان ، از یک درخت. تا چشم کار می کند شن است و شن است و شن اما امیدوار باشید چرا که  شاید در پس این تپه های شنی،  چشمه و جوی روانی  جاری باشد که تشنگی خود را با آب آن برطرف کنید،  درختان نخلی که در سایه سار آنها  از آفتاب سوزان پناه گیرید. امیدوار باشید  چرا که ممکن است در نزدیکی شما یک دنیا پنهان در بیابان ، یک واحه ، قر شنزار های زردی که گویی پایانی ندارند… آفتاب سوزان…. تشنگی …. ساعت هاست که در شنزارهای کویر راه می روید اما دریغ از یک چشمه روان ، از یک درخت. تا چشم کار می کند شن است و شن است و شن


اما امیدوار باشید چرا که  شاید در پس این تپه های شنی،  چشمه و جوی روانی  جاری باشد که تشنگی خود را با آب آن برطرف کنید،  درختان نخلی که در سایه سار آنها  از آفتاب سوزان پناه گیرید. امیدوار باشید  چرا که ممکن است در نزدیکی شما یک دنیا پنهان در بیابان ، یک واحه ، قرار گرفته باشد با برکه هایی که  آب بر سطح شان تلالو می کند و درختان نخلی که گرداگرد آنها به آرامی در باد به اهتزاز در آمده اند…

سرویس گردشگری بانکی شما را با چند مورد از از این دنیاهای پنهان در بیابان آشنا می کند:


تصاویر ۱الی۶ : واحه ی Erg Awbari در بیابان  صحرای آفریقا. این واحه چندین برکه را در خود جای داده که که بزرگترین  آنها برکه ام الماء ( تصاویر ۳ الی ۶)  است .

huacachina - small desert oasis

Ubari oasis in lybia

 

 

 


تصاویر ۷ الی ۱۰ : واحه ی Huacachina  واقع در جنوب شرقی کشور پرومنبع:
http://gildadnews.mihanblog.com]]>
یک ایرانی رئیس برترین دانشگاه كانادا شد+عکس 2011-03-19T23:32:26+01:00 2011-03-19T23:32:26+01:00 tag:http://liapic.mihanblog.com/post/4924 rashin tanha دانشگاه واترلو ، به عنوان برترین موسسه آموزش عالی كانادا در حوزه فنی و مهندسی، در استان اونتاریو و در بین سه شهری كه «مثلث تكنولوژی كانادا» نامیده می‌شود قرار گرفته و 30،000 دانشجوی تمام و پاره وقت در آن مشغول به تحصیل هستند.   به گزارش فارس، فریدون حمدالله‌پور به عنوان ششمین رئیس دانشگاه واترلوی كانادا در استان اونتاریو انتخاب شد. فریدون حمدالله‌پور تحصیلات خود در مقطع كارشناسی و كارشناسی ارشد را در رشته مهندسی مكانیك در دانشگاه استانبول و دكترای مهندسی  

به گزارش فارس، فریدون حمدالله‌پور به عنوان ششمین رئیس دانشگاه واترلوی كانادا در استان اونتاریو انتخاب شد.

فریدون حمدالله‌پور تحصیلات خود در مقطع كارشناسی و كارشناسی ارشد را در رشته مهندسی مكانیك در دانشگاه استانبول و دكترای مهندسی شیمی را در دانشگاه نوا اسكوشیای كانادا به پایان رسانده است.

وی از پژوهشگران فعال عرصه مهندسی در كانادا محسوب می‌شود و 160 مقاله در زمینه‌های علمی و فنی منتشر كرده است.

دانشگاه واترلو ، به عنوان برترین موسسه آموزش عالی كانادا در حوزه فنی و مهندسی، در استان اونتاریو و در بین سه شهری كه «مثلث تكنولوژی كانادا» نامیده می‌شود قرار گرفته و 30،000 دانشجوی تمام و پاره وقت در آن مشغول به تحصیل هستند.

بسیاری از دانشجویان فنی ایرانی مقیم كانادا نیز در این دانشگاه تحصیل می‌كنند.منبع:
http://gildadnews.mihanblog.com]]>
روستاهایی به قدمت هزاران سال در عروس زاگرس +عکس 2011-03-19T23:28:50+01:00 2011-03-19T23:28:50+01:00 tag:http://liapic.mihanblog.com/post/4925 rashin tanha ایلام، استانی مرزی در غرب کشور است كه در ناحیه‌ای کوهستانی و نیمه گرم قرار گرفته‌ و به خاطر زیبایی طبیعت‌اش از آن با نام˝عروس زاگرس˝ نیز یاد می‌شود.   برخی از استان‌های کشور ایران است که وقتی تعطیلاتی مثل نوروز پیش می‌آید کمترکسی به آن‌جا سفر می‌کند، اما باید بدانیم گرچه استان‌هایی مثل ایلام، شهرت آنچنانی ندارند، اما مکان‌های دیدنی طبیعی و تاریخی آن‌ها زیبا است. ایلام، استانی مرزی در غرب کشور است كه در ناحیه‌ای کوهستانی و نیمه گرم قرار گرفته‌ و از استان‌های جنگل   برخی از استان‌های کشور ایران است که وقتی تعطیلاتی مثل نوروز پیش می‌آید کمترکسی به آن‌جا سفر می‌کند، اما باید بدانیم گرچه استان‌هایی مثل ایلام، شهرت آنچنانی ندارند، اما مکان‌های دیدنی طبیعی و تاریخی آن‌ها زیبا است.

ایلام، استانی مرزی در غرب کشور است كه در ناحیه‌ای کوهستانی و نیمه گرم قرار گرفته‌ و از استان‌های جنگلی ایران است و به خاطر زیبایی طبیعتش از آن با نام "عروس زاگرس" نیز یاد می‌شود. در این استان به غیر از دیدنی‌های طبیعی آن، روستاهایی وجود دارد که در دل طبیعت زیبای آن جای گرفته‌اند که در این مجال برخی از آن‌ها را نام می بریم:پشت قلعه
روستای پشت قلعه از توابع بخش مرکزی شهرستان آبدانان است که در فاصله 3 کیلومتری غرب شهر آبدانان و 180 کیلومتری جنوب شرقی شهر ایلام قرار گرفته؛ روستای پشت قلعه در ناحیه کوهستانی استقرار یافته و بافت مسکونی پراکنده‌ای دارد. سقف خانه‌ها ضربی و مسطح است و ایوان‌های همسطح با حیاط دارند که برای انجام فعالیت‌های روزانه در فصول بهار و تابستان بسیار به کار می‌آیند. منبع:
http://gildadnews.mihanblog.com]]>
AgeraR سوپر خودرویی کمیاب و برتر +گزارش تصویری 2011-03-19T23:24:23+01:00 2011-03-19T23:24:23+01:00 tag:http://liapic.mihanblog.com/post/4926 rashin tanha Koenigsegg AgeraR با قدرت 1115 اسب بخار و زمان 2.9 ثانیه برای شتاب 0 تا mph60 در برابر سوپر خودروها و کمی برتر از آنها می ایستد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی «عصرخودرو» این شاهکار زیبا و جذاب  با کارایی بسیار بالا در رده سوپر خودروها توجه هر بیننده ای را جلب می کند. AgeraR که  در نمایشگاه ژنو به نمایش گذاشته شد در حال  حاضر متعلق به یکی از اعضا خانواده سلطنتی  عمان است. ممکن است به نظر برسد که این خودرو برای همه مناسب نیست اما به شما امکان سفر پر سرعت به گزارش پایگاه اطلاع رسانی «عصرخودرو» این شاهکار زیبا و جذاب  با کارایی بسیار بالا در رده سوپر خودروها توجه هر بیننده ای را جلب می کند.

AgeraR که  در نمایشگاه ژنو به نمایش گذاشته شد در حال  حاضر متعلق به یکی از اعضا خانواده سلطنتی  عمان است.

ممکن است به نظر برسد که این خودرو برای همه مناسب نیست اما به شما امکان سفر پر سرعت را می دهد و تقریبا هیچکس نمی تواند آن را در جای دیگری ببیند.

Koenigsegg Agera

Koenigsegg Ageraمنبع:
http://gildadnews.mihanblog.com]]>