ایلام، استانی مرزی در غرب کشور است كه در ناحیه‌ای کوهستانی و نیمه گرم قرار گرفته‌ و به خاطر زیبایی طبیعت‌اش از آن با نام˝عروس زاگرس˝ نیز یاد می‌شود.

  برخی از استان‌های کشور ایران است که وقتی تعطیلاتی مثل نوروز پیش می‌آید کمترکسی به آن‌جا سفر می‌کند، اما باید بدانیم گرچه استان‌هایی مثل ایلام، شهرت آنچنانی ندارند، اما مکان‌های دیدنی طبیعی و تاریخی آن‌ها زیبا است.

ایلام، استانی مرزی در غرب کشور است كه در ناحیه‌ای کوهستانی و نیمه گرم قرار گرفته‌ و از استان‌های جنگلی ایران است و به خاطر زیبایی طبیعتش از آن با نام "عروس زاگرس" نیز یاد می‌شود. در این استان به غیر از دیدنی‌های طبیعی آن، روستاهایی وجود دارد که در دل طبیعت زیبای آن جای گرفته‌اند که در این مجال برخی از آن‌ها را نام می بریم:پشت قلعه
روستای پشت قلعه از توابع بخش مرکزی شهرستان آبدانان است که در فاصله 3 کیلومتری غرب شهر آبدانان و 180 کیلومتری جنوب شرقی شهر ایلام قرار گرفته؛ روستای پشت قلعه در ناحیه کوهستانی استقرار یافته و بافت مسکونی پراکنده‌ای دارد. سقف خانه‌ها ضربی و مسطح است و ایوان‌های همسطح با حیاط دارند که برای انجام فعالیت‌های روزانه در فصول بهار و تابستان بسیار به کار می‌آیند. منبع:
http://gildadnews.mihanblog.com

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 29 اسفند 1389    | توسط: rashin tanha    |    | نظرات()